Новите варијанти на Abartha 500 кабрио и Fiat 500 Turbo стигнуваат догодина

16 април, 20120
1

Fiat 500 Abarth следната година ќе стане уште поактрактивен. Но е не само овој модел Fiat ќе го унапреди, малиот Fiat 500 ќе добие нов модел. Со новиот 500L који стигнува на крајот на годинава, доаѓа и crossover варијанта на овој мал автомобил, а според новите инфромации и негова турбо варијанта.

Според информациите до кои дошле Car and Driver, договдина ќе ни дојдат Abarth кабриолет со две врати и 500T Sport кој ќе се придружи на постоечките Pop, Sport, Lounge и на електронската варијанта. Техничките карактеристики не се познати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber