Облечен како пчела најави дека ќе се кандидира за претседател!

25 јануари, 20120
Облечен како пчела најави дека ќе се кандидира за претседател!

Заштитникот на пчелите Давид Дериен (41) ја најави својата кандидатура за претседател на Франција. Облечен во црно жолт костим како пчела со големи наочари крилја. Откако ќе собере 300 потписи тој ветил дека ќе се кандидира на изборите за претседател кои треба да се одржат во мај оваа година.

httpv://www.youtube.com/watch?v=sIUCMOXgDw8

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma