Облеката на Витни Хјустон “распродадена” на аукција

2 април, 20120
whitney

Фановите и колекционерите се раграбале на аукцијата на фустани, сценска облека и накитот кој и припаѓал на Витни Хустон, неколку недели по ненадејната смрт на познатата пејачка.

Некои предмети постигнале пет пати поголема цена од почетната, како што се два пара обетки кои американската пејачка ги носела во филмскиот хит “Телохранител” во 1992 година.

Спомените на починатата дива се продадени на почетокот на дводневната  аукција на Холивудската легенда во аукциската куќа Julien’s Auction на Беверли Хилс.

Корсетот кој го носела на настапите е пордаден за 19.200 долари, три пати повеќе од почетната цена, додека сатенскиот елек од Телохранител новиот сопственик го платил 3,520 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma