Oслабел 142 килограми за година дена! Браво!

13 јануари, 20120
james_weight_loss_story_06

Пред околу година дена Џејмс Гарисон тежел околу 310 килограми и бил блиску до смртта. Но со помошта на TV тренерот Крис Пауел, од емисијата на ABC Extreme Makeover, Џејмс, од Форт Ворт, Тексас, ослабел неверојатни 142 килограми за само една година. Ова го промени животот на 26-годишниот Џејмс засекогаш. Уште еден доказ дека со добра волја и упорност, може да се успее во се што ќе се посака!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber