Освоила милион долари два пати во ист ден!

25 април, 20120
un89

Шансите за освојување на џек пот на лотарија се мали. Какви се тогаш шансите за освојување два џек пота во ист ден? За Вирџинија Пајк тоа бил веројатно денот кога среќата навистина тропнала на нејзината врата.

Пајк имала две добитни ливчиња со погодени пет од шест броеви. Секој тикет вредел по еден милион долари.

„Се уште сум во шок. Сигурно сонувам“, изјавила Пајк.

„Бројките се датумот на годишнината од свадбата на моите родители и нивните години поделени со годината на венчавката“, истакнала Пајк.

Чекот со два милиони долари и бил предаден во петокот во продавницата каде го уплатила тикетот. Откако ќе го плати данокот, ќе и останат 1,4 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi