Палатата која личи на Колосеумот во Рим се продава за 31 милиони евра! :)))

11 јануари, 20120
ewrh3w90

Неверојатната Орсини палата која личи на римскиот Колосеум е ставена на продажба по цена од 31 милиони евра. Палатата е по сопственост на американската аристократија и била засолниште за каде се криеле сојузничките затвореници во текот на Втората светска војна.

Орсини палатата моментално е највредната палата во Италија, но и во Европа. Имотот на кој се наоѓа палатата се протега на површина од 3,5 квадратни километри. Палатата има сала за прием, многу бањи, спални соби, библиотека, голема тераса, овоштарник и градина со фонтани.

Оваа палата многу често била користена за разни културни  настани.

Американката со италијанско потекло, која била ќерка на американски дипломат, Ирис Ортиго ја купила палатата во 1950 година и од тогаш е во сопственост на фамилијата Ортиго. Но, првобитен сопственик уште од 18 век е семејството Орсини по кого е именувана самата палата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber