Папуа Нова Гвинеја – земјата на авантурите

22 март, 20120
gby

Папуа Нова Гвинеја е држава во Океанија и претставува една од најмалите културолошки и географски истражени земји во светот.

Земјата со помалку од 6 милиони жители, во која се зборуваат повеќе од 850 јазици, специфична е по недопрената природа во внатрешноста на територијата.

Папуа е земјата на авантурите и природните чуда. Од убавината на нејзините пејзажи, буквално застанува здивот. Замислете се на едно место: тропска џунгла, дождовни шуми, високи планини, чии врвови се оковани во мраз, фасцинантна флора и фауна. Се тврди дека ова е последниот туристички рај на земјата во кој целосно може да се ужива во недопрената природа. До некои од тие убавини може да се дојде исклучиво со авион, до некои со само со пешачење, придружувани од обучени и стручни водичи.

Она што минимално може да го направите, е да ги погледнете следниве фотографии… Релаксирајте се и за миг, одлетајте во Папуа Нова Гвинеја…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/