Парче десерт по кој светот ќе ви биде поубав

6 декември, 20120
desert

Само едно парче ќе ве соброи и ќе ве опушти толку многу. Пробајте го уште денес:)

Потребни состојки:

–      2 чаши неутрална павлака

–      ¼ шолја шеќер

–      1 лажица екстракт од ванила

–      ¼ чаша ликер BlackBerry

–      2 лажици какао

–      250 гр маскрапоне сирење

–      300 гр чоколадни вафли

Подготовка:

Во длабок сад за матење ставете ги павлаката, шеќерот, ванилата, ликерот, какаото, вафлите и сирењето. Матете со миксер на средна брзина додека смесата не се соедини и не стане глатка. Сипете ја смесата во еден плех и прекријте го со фолија. Ставете го во фрижидер да се стегне. Нека стои околу 5 часа. Потоа сечете на парчиња, и секое парче премачкајте го со шлаг крема. Наредете ги едно врз друго.

Десертот е подготвен за јадење:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit