Видео: Се обидел да избега од затвор, па се заглавил во ѕидот

6 декември, 20120

Еден бразилски затвореник неодамна во обидот за бегство бил спречен од необична пречка – неговиот стомак.

Поточно, осудениот Рафаел Валадао (28) најверојатно го извел наjглупавиот обид за бегство во историјата на бразилските затвори, бидејќи се заглавил во дупката од ѕидот, на што чуварите во затворот „пукнале“ од смеење.

Четири затвореници со помош на цевката од тушот направиле дупка во ѕидот на ќелијата, но не ја завршиле работата до крај, па така Валадао кој имал стотина килограми се заглавил благодарение на неговиот поголем стомак.

Цимерите се обиделе да го бутнат, но не успеале.

http://www.youtube.com/watch?v=dq_4iqBiTGA&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/