Патот на промената…кон жена со самодоверба!

4 април, 20121
u2

Сакаш да си поуверена во себе? Тоа го сака секоја втора жена на планетава, но дали превземаш нешто во врска со тоа?

Овие 5 едноставни чекори ќе ви помогнат да бидете жената каква од секогаш сте посакувале да бидете:

Секој ден кога ќе се погледнеш во огледалото кажи си: Колку сум убава денес, нема друга како мене! Секогаш насочи го твоето внимание на твоите убави карактеристики и не гледај ги постојано само недостатоците.

Грижи се секогаш да најдеш време за да изгледаш средена и свежа, а тоа се постигнува со малку пудра, маскара, сјај и руж и малку позитивен поглед кон животот…

Еден ден во неделата посвети го само за себе и за ништо друго. Ден во кој ќе си направиш пилин на телото, маска за лице и маска за коса. Во нашава рубрика за убавина ќе најдете многу добри маски, а ова треба да стане дел од вашиот живот и навика. Мојот ден е недела и неделата е мојот ден посветен на мојата убавина. Се друго ќе почека…

Друг многу важен чекор е секако спортот. Секој од вас треба да го избере спортот што му лежи. За оние што сеуште не почнале, треба да знаат само едно – дека спортот препородува, мотивира, дава огромна енергија и огромна самодоверба. Едноставно мора да пробате!

Последниот чекор е и најважниот. Запомни дека се е до главата. Гледај се себе си како една успешна жена, која нема проблем со тоа да држи на своите ставови и позиции, која знае кога да каже не, пред која паѓаат мажите на нејзината убавина, шарм и сексапил. Ако вака размислуваш за себе, со тек на време тоа ќе стане факт!

Ви посакувам на сите голем успех и очекувам во најскоро време да ни се пофалите со добрите резултати!

One comment

  • daniela

    8 април, 2012 at 15:28

    mnogu e dobar sajtot

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/