Perana Z-One

19 јануари, 20120
2

Автомобилите на Zagato никогаш не се ценкаат. Но, Z-One проектот доаѓа од Perana Performance Group во Преторија, Јужна Африка. Назад во 1960 година, Perana направила углед со тјунирање на модели на Ford. Сега, има во план да стане производител со помош на Zagato. Градењето на примамлив спортски автомобил е одличен начин да бидат забележани.

Моќноста доаѓа од Chevy, односно Corvette 6.2-литарски V-8 мотор кој доставува 440 КС на задните тркала. Z-One користи 6-брзински мануелен менувач и забрзува од 0-100 км/ч за само 4 секунди.

Иако ентериерот на автомобилот прикажан на саемот во Женева покажа слабости и недостаток на префинетост, Zagato вети нова верзија до времето на испорака на првиот производствен автомобили во Јужна Африка кон британските клиенти оваа есен. Без разлика, сосема нов Zagato, веројатно никогаш повторно нема да биде подостапен (50.000 €) 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber