Пет златни правила на облекување

12 јануари, 20120
oblekuvanje

Златно правило број 1: За да одбегнете многу модни грешки потребен ви е вистинскиот градник. Издвојте време за да изберете долна обека која навистина ви оговара и која навистина ќе го подобри вашиот изглед.

Златно правило број 2: Изградете го добриот изглед почнувајќи од почеток. Благодарение на новите технологии и материјали сега постои навистина голем избор на облека која ќе ви помогне да го обликувате и да го затегнете вашето тело.

Златно правило број 3: Вашата мајка е во право: одете и седете исправено. Тоа ќе го исправи вашиот стомак и наслагите околу струкот, ќе го подигне вашиот задник и ќе ви помогне да изгледате потенко и повисоко.

Златно правило број 4: Кога сте во недоумица, изберете облека направена од дебела ткаенина во темна боја, а избегнувајте тесни и растегливи материјали кои ќе ги оцртуваат вашите недостатоци,

Златно правило број 5: Прифатете ја идејата дека постојат одредени стилови кои едноставно не може да ги носите затоа што не одговараат на вашето тело или пак ги истакнуваат вашите недостатоци. Секогаш одберете ја онаа гардероба која ви одговара и ви стои добро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber