Пилот видел ајкула, ама на небо! :)))

6 јануари, 20120
pa

Еден пилот од новозеландската авиокомпанија веројатно мислел дека халуцинира кога на сред лет му се појавила летечка ајкула.

Инцидентот се случил на 26 декември, за време на слетувањето на аеродромот во Крајстчерч.

Додека ја информирал контролта на воздушниот сообраќај, сфатил дека станува збор за голем балон во облик на ајкула наполнет со хелиум.

Ајкулата балон веројатно била однесена од ветерот, а пилотот ја забележал на 600 метри висина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber