По гаќи побегнал од затвор! :))))

12 јануари, 20120
134166

Ли Гуолин побегнал за време на фискултурните вежби, се качил на скеле, скокнал и потоа почнал да трча, изјавил чуварот на затворот. Ова е прво бегство од јапонски затвор после повеќе од 20 години, па затоа оваа вест денеска е на сите насловни страници во земјата.

Ли бил осуден на 23 години затвор поради обид за убиство. Додека траеле фискултурните вежби во дворот во затворот во Хирошима тој побегнал.

Ли ја соблекол затворската гардероба и само по гаќи се качил на скеле и ја прескокнал пет метри високата ограда, пренесува Кјодо.

Според јавувањата на јапонските медиуми ова е прво бегство од затвор после повеќе од 20 години.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber