Погледнете ги најслатките панди :))))

16 јануари, 20120
bg670

Големите панди се сметаат за загрозен вид на животни, па затоа во нивната матична земја Кина се прават секакви напори за нивно размножување. Во специјалните резервати се одгледуваат овие преслатки животни за кои се грижат цели тимови. Ветеринарите и чуварите се играат со малите панди, ги хранат и се грижат за нивното здравје.

Овие денови после неколку години преговори кинеската влада одобрила две панди да се дадат во Франција, но само на заем на одредено време. Затоа пандите Хуан Хуан и Јуан Зи наредните 10 години ќе ги поминат во зоолошка градина во Франција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber