Погледнете го нoвиот видео запис на Северина за песната ‘Uzbuna’!

14 декември, 20120
severina2

Неодамна се појавија фотографии од снимањето на спотот Uzbuna, кој Северина Вучковиќ го снимила во луна парк, а денес точно во 12 спотот е објевен на YouTube.

“Среќна сум што снимивме симпатичен спот во лунапаркот за Uzbunu, песната од мојот нов албум ‘Dobrodošao u klub’. Колку што јас уживав во снимањето, се надевам дека толку ќе уживате и вие во гледањето на овие зимски денови кои се пред нас…Многу ве сакам!”, напишала Северина на својата официјална страна на Фејзбук.

Покрај новиот албум, денес во продажба е пуштено и дигиталното издание на долгоочекуваниот албум ‘Dobrodošao u klub’.

Инаку, Северина снимила дуетска песна со Жељко Бебек која носи наслов ‘Танго’. Ова е нивна прва заедничка соработка од 1998 година и песната Rastajem se od života. Песната Танго се најде на новиот албум на Северина. Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/