Погледнете го видеото на Ријана и Coldplay!

26 април, 20120
rihanna3

Многу се зборуваше за адаптацијата на песната Princess of China Rihanna и групата Coldplay, а сега пристигна и видеото, поточно за видеото кое Coldplay ќе го користи на својата актуелна турнеја за време на изведувањето на споменатата песна.

Пред неколку недели имавме прилика да видиме фотографии од снимањето на спотот за Princess of China, што прилично ги изненади фановите иако сите мислеа дека Рири ќе направи адаптација од песните на актуелниот албум Talk That Talk. Ријана највила дека во видео материјалот ќе биде  gangsta goth geisha, со невообичаено долги нокти.

Princess Of China се наоѓа на најновиот албум Coldplay, Mylo Xyloto. Неодамна Крис Мартин изјавил дека Ријана била навистина единствена личност на светот која бендот ја побарал како гостин на оваа песна.

Погледнете ја адаптацијата на песната Princess of China!

http://vimeo.com/40971940

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi