Погледнете во новиот луксузен дом на Ријана вреден 12 милиони долари!

20 декември, 20120
Rihanna.House

Eдна од најпопуларните пејачки во светот, Ријана си пазари вила во елитниот дел на Лос Анџелес, за која искеширала 12 милиони долари.

Новиот дом на пејачката има седум спални соби, девет бањи, базен, теретана и 20 паркинг места во дворот. Пејачката од Барбадос го купила откако го оставила Крис Браун.

“Се будам наутро и не верувам дека ова е мојот живот. Се е како во сон”, напишала Рири на Твитер.

Ријана претходно живеела во вила во Беверли Хилс која била лошо конструирана и протекувала, па пејачката ја тужела агенцијата за недвижнини преку која ја купила како луксузен удобен дом.

rihanna-new-los-angeles-home

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber