Поради голотија во музеј им следи висока казна!

14 јануари, 20120
Поради голотија во музеј им следи висока казна!

За да ја промовираат својата нова колекција брендот Етам одлучил на еден храбар начин да го стори тоа, па испратиле три манекенки во долна облека да се прошетаат во парискиот музеј d’Orsay.
Овој тип на промоција се разбира не бил незабележан, а убавите девојки  во долна облека мамеле погледи од посетителите на музејот.
Сепак, персоналот на музејот се налутил бидејќи предходно не биле контактирани за овој настан, а и да биле немале да го дозволат. Музејот се заканил со казна и тужби против компанијата Етам.

Погледнете ја рекламата:
httpv://www.youtube.com/watch?v=2yJLvHZJ064

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber