Поради прдеж му се закануваат 10 години затвор! :)))

13 февруари, 20120
85

Харолд Вејн Хардли, 19 годишно момче од Мисисипи, може да се запише како човекот кој добил 10 години затвор поради тоа што прднал во универзитетската библиотека.

Смешната приказна започнува вака: својата порака, која ја напишал на тоалетна хартија, се пофалил дека „испуштил бомба“ во библиотеката. Се разбира дека американците се алергични на зборот „бомба“ и секогаш го сфаќаат сериозно, па така пронајдената тоалетна хартија завршила кај еден професор.

Тогаш работите почнале да ескалираат, а Харолд само што не рекол „ дали некој ме зеза“, на факултетот веќе имало пристигнато безбедносни служби и полиција кои се пуштиле во потрагата по „терористот“.

Ракописот набрзо бил препознаен, а Харолд бил уапсен, поради невештото објаснување што точно испуштил во библиотеката, сега му се закануваат 10 години затвор.

Одличниот студент, кој требал да дипломира во мај, се правдал со тоа дека тој термин се корисити и за нешто друго не за вистинска бомба, а на момчето се уште не му било јасно дека се нашол во приказната на терорист.

Дали американскиот правен систем ќе има милост за овој вид на „бомбаш“, останува да видиме.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber