Потпишување петиција за animal police во Македонија!

27 април, 20120
byb9

Потпишувањето на петицијата за animal police ќе се одржи на две локации во сабота 28-ми април.

– 10 часот до 19 часот кај Мајка Тереза ул. Македонија

– 11 часот до 16 часот покрај кафе бар Флуид (Лептокарија) на главната улица

Покрај собирањето потписи, ќе има хуманитарен, донаторски, едукациски дел. Ќе се донираат мали кученца и мачиња кои бараат свој дом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi