Потресна видео порака до синовите: “Жал ми е, но ќе умрам, бидејќи никој никогаш нема да ме најде”!

14 декември, 20120
potresno

“Жал ми е, но ќе умрам, бидејќи никој никогаш нема да ме пронајде”, ова се последните зборови на мајката, која се наоѓала во снежната бура целосно заробена.

img

Пола Лејн (46) од Невада, мајка на 11-годишни близнаци, беше спасена после 6 дена поминати завеана во дивината на оваа американска сојузна држава. Жената мислела дека нема да успее да се извлече жива, па ја снимила оваа потресна видео порака за своите синови.

http://www.youtube.com/watch?v=nyk1uRwA3VY&feature=player_embedded

Пола ја понашоле нејзиниот брат Гери, додека нејзиниот дечко Родерик Клифтон (44) бил пронајден мртов далеку од нивниот џип, обидувајќи се да пронајде помош.
Жената е пронајдена кога веќе била на работ на смртта, целосно изгледнета и измрзната.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit