Преболете го неверството!!!

7 февруари, 20120
neverstvoooo

Навистина е тешко да го преболите раскинувањето со партнерот, особено ако во пршање е неверство. Да откриете дека партнерот ве изневерува е едно од најешките емоционални удари кои жената може да ги почуствува. Како полесно да го преболите неверството?

Најдете се лице во лице со партнерот: рекинувањето по телефон, СМС, или маил не е вистинскиот избор. Кажете му што чувствувате, што мислите, едноставно исфрлете го гневот од себе, тоа е подобро отколку да го чувате во себе.

Погледнете се во огледало: погледнете се во огледало и кажете си себеси дека сте убави и паметни и дека тој што ве изневерил не ве заслужува. Тој не е вреден за вашите мисли и вашето внимание.

Излезете со пријателите: направете нешто прв пат во животот. Новото искуство ќе ви ги оттргне мислите од тагата.

Препуштете се на уживањето: отидете во спа центар или пак разгалете се со топла бања, миризливи свеќи и чоколада додека сте дома.

Не ги осудувајте другите: тоа што еден партнер ве изневерил, не значи дека сите мажи се исти и дека друг ќе го направи тоа.

Не се обвинувајте себеси: тој е оној кој ја направил најголемата грешка во животот.

Пуштете го да оди: прифатете го фактот дека ве изневерил и пуштете го да оди, бидејќи тој веќе го направил својот избор.

Нов имиџ: Вежбајте и ослабнете доколку тоа е потребно, така ќе изгледате и ќе се чувствувате секси.

Не го затворајте срцето: бидете внимателни кого бирате за партнер, но нека вашите опции и вашите чувства бидат отворени кон нова врска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma