Прекрасен подводен хотел на Малдивите

9 април, 20120
naslovna

Конрад Малдиви Рангали Ајланд Ризорт е дефинитивно еден од најиновативните и најдобрите хотели на Малдивите, но и во светот.

Резортот се наоѓа во тропските градини на островот Раналифинолу, до кој може да дојдете само со авион. Резортот располага со 79 вили, 29 вили со бањи и 50 вили кои се наоѓаат во вода.

Сепак, она што о прави овој хотел „подводен“ а со тоа и уникатен, е прекрасниот ресторан кој се наоѓа под вода и кој ви нуди уникатна шанса да ручате или вечерате додека над вас пливаат ражи, ајкули и јата риби. Доколку сте од оние екстра богатите, хотелот ви нуди и можност да преспиете во ресторанот, кој за вашите потреби ќе биде трансформиран во луксузна спална соба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/