Прекрасни уметнички дела насликани со уста

10 февруари, 20120
Steve-Chambers-mouth-painting3-550x357

Доколку некој ја сака уметноста и поседува вистински талент, ништо не може а го спречи да создава ремек дела. Таков е и случајот со 50 годишниот Стив Чемберс, кој создава неверојатни слики цртајќи со својата уста.

Стив, кој уште од бебе страда од атрогипоза, не може да ги користи своите екстремитети. Иако многумина би се откажале од многу активности, Стив започнал да црта уште од рана возраст.

„Јас цртам со својата уста исто како што и вие ја држите лажицата со раце“, вели Стив и додава дека како дете бил исфрустриран од својот инвалидитет, но со многу желба труд и напорна работа, успеал да го усоврши својот талент.

Стив, кој сега има жена и четири деца, вели дека цртањето му е вистинска страст. Тој е член на организацијата на луѓе кои цртаат со уста или со нозе, во која членуваат преку 800 членови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma