Принцот Хари е првенец на генерација! Па кај смее втор да го стават?!?

11 февруари, 20120
hariiiiiiiiiiiiiiiii

Британскиот принц Хари (27) се квалификуваше за пилот на борбени хеликоптери откако по 18 месеци обука дипломираше како првенец на генерација, односно како најдобар копилот, соопшти министерството за одбрана на Велика Британија.

Квалификацијата за пилот ја добива најдобриот студент во групата, велат од министерството и додаваат дека принцот Хари, кој е познат и како „капетанот Велс“, сосема ја заслужил.

Принцот Хари, кој е трет по ред да го наследи тронот на Велика Британија, е обучуван како пилот во САД и Велика Британија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber