Принцот Хари убил талибанец во Авганистан

24 декември, 20120
harry
Британскиот принц Хари, кој како припадник на Кралското воено воздухопловство (РАФ) е разместен во Авганистан, во мисија за спасување на единиците кои ги нападнале талибанците, како што се верува, го убил својот прв талибански борец, информираат британските медиуми.
Вториот по ред во британското кралско семејство, служи како навигатор во хеликоптер Апачи во Авганистан од сепртември. Се верува дека Хари го убил својот прв талибанец пред неколку седмици по доаѓањето, наведува весникот “Д Телеграф“ на својата Интернет страница.
Воени извори ја демантираат информацијата дека тој убил талибански “командант“, но признаваат дека го употребил своето оружје во таа операција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber