Промената на имиџот влијае на сексот

15 јануари, 20120
1

Промената на имиџот се одразува на сексот и на врската во целина. Мажите отсекогаш ги привлекуваат жените камелеони. Пример за тоа е Викторија Бекам која ја менува косата и гардеробата речиси секој месец. Со таква жена нема шанси да ви биде досадно во кревет, нуту во животот, сметаат мажите. Се враќате дома и наоѓате комплетно нова жена.

Силниот пол се радува неверојатно многу на  ова разнообразие. Според нив смелите жени, спремни да експериментираат, го пренесуваат ова и во креветот – тајната формула на моногамијата.

Најлесниот начин да се избавите од монотоното во врската е да експериментирате во спалната. Многу парови се концентрираат само врз различните пози и не се сеќаваат, дека различниот надворешен изглед игра уште поголема улога. Сексолозите решиле да проверат како промената на изгледот се одразува на сексуалниот живот.

Експеримент број еден – од бринета во плавуша, ова навистина може да го измени целосно односот на мажот.

Промена на имиџот број два – од бринета во црвена тигрица, црвенокосите особено ако се со брановидна коса се оган во креветот. Смели, дрзки кои лесно забораваат на табуата во сексот. Црвенокосите се два пати поенергични и активни и знаат како треба да го задоволат партнерот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber