Пронајдете го уметникот!!!

5 февруари, 20120
11111

Сесилија Паредес е уметничка од Перу која користи микс на шминка, бои и костуми за да „исчезне“ во своите дела. Како и „невидливиот човек“, за кого претходно пишувавме, и Сесилија е вистински мајстор за камуфлажа.

Паредес вели дека нејзината техника за камуфлирање е потрага по местото каде припаѓа. Со помош на нејзините асистенти, таа користи шминка и боја за тело, а понекогаш и специјално дизајнирани костуми за да се вклопи во своите дела.

Единствено нешто што таа го остава некамуфлирано е нејзината коса. Погледнете како изгледа тоа:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber