Просечна американска венчавка чини 27 илјади долари

25 март, 20120
y8

Њујорк е најскапиот американски град за да стапите во брак. Таму трошоците за просечна венчавка изнесува 65.824 долари. Чикаго се наоѓа на второ место, па така за влез во брачна заедница изнесува 53.069 долари.

Но, сепак за поголемиот број на двојки во САД просечната цена за венчавката изнесува околу 27 илјади долари.

Најевтино може да поминат паровите во Западна Вирџинија, каде просечните трошоци изнесуваат околу 14.203 долари.

Една петтина од двојките во САД за да влезат во брак потрошиле во просек околу 30 илјади долари, а 11% потрошиле повеќе од 40 илјади долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/