Путин и Медведев на пиво со граѓаните!

2 мај, 20120

Путин и Медведев пристигнале во една кафана по големата прослава за први мај на Кремељ.

Претседателот на Русија, Владимир Путин и Димитриј Медведев пиеле пиво во една кафана во Москва, која е популарна уште од советската ера.

Двајцата руски државници пристигнале во кафаната по прославата за први мај.

Кафаната која се наоѓа во центарот на Москва, позната е по евтината храна и големиот избор на пиво.

„Никогаш не сум бил тука“, признал Медведев.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ydcSCiu8cUQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi