Robert Pattinson го “брка” Bin Laden?!?!

5 мај, 20120
v243274p0

Актерот ја доби улога во трилерот “Mission: Blacklist”.

Robert Pattinson, ѕвездата на серијалот “Twilight”, ќе ја игра главната улога во психолошкиот трилер во режија на Jean-Stephane Sauvaire.

Филмот ќе се базира на вистинска приказна за еден офицер на военото разузнавање кој е задолжен за испитување на Eric Maddox, која ја напишал книгата за своето учество во потрагата на Bin Laden.

Не е познато кој покрај Pattinson ќе игра во трејлерот чие што снимање почнува наскоро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi