Роби Вилијамс отвара интернет страна за покер! :)))

6 февруари, 20120
th-robbie-williams-poker

Поранешниот пејач на групата Take That, Роби Вилијамс, за кој беа врзани ралични приказни за консумирање на наркотици, промовира бев-сајт за покер.

Тоа започна лавина од напади врз Роби, барем кога се во прашање активистите за борба против коцкање, кои тврдат дека пејачот заработува на ранлива група, односно од коцка.

Страната која би требало да биде лансирана оваа година, според иницијаторите, ќе има фокус на забава, но некои од игрите сепак ќе се плаќаат.

Политичарката од Велика Британија, Теса Мунт ова го нарече срамота.

“Огорчена сум поради ова. Тој директно цели на своите обожаватели, вклучувајќи ги и децата. Бидејќи тој самиот е зависник од антидепресиви, сметам дека парите кои ќе ги заработи треба да одат во добротворни цели и тоа само за луѓе кои имаат сличен проблем”, изјавила Мунт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma