Ролат торта со банани

1 јануари, 20120
banana rolat

Потребни состојки:

250 гр. маргарин

300 гр. мелени бисквити

150 гр. шеќер во прав

4 јаболки

3 + 4 банани

Припрема:

Изматете го маргаринот со шеќерот во прав, додадете ги мелените бисквити. Во садот додадете и 3 изгмечени банани, 4 изрендани јаболка и 10 лажици сок од јаболка.

Добиената смеса со сукалка раширете ја на проѕирна голија. Врз смесата наредете 4 банани и свиткајте во ролат.

Оставете го ролатот да се стегне во фрижидер најмалку 2 часа. Откако ќе се стегне, исечете го на парчиња и наредете ги на чинија за сервирање, па декорирајте по желба. Добар апетит!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber