Русинката која ја избегна смртта!

24 април, 20120

Во Русија е снимена несекојдневна ситуација во која една жена за среќа избегна сигурна смрт.

Возачот од возилото на брзата помош за цреќа закочил на време и успеал да спречи трагедија. На снимката се гледа жена која поминува преку улица и при тоа не го видела возилото на брзата помош кое се приближувало до неа со голема брзина. Возачот успеал да закочи на само неколку сантиметри од жената.

Во Русија годишно има околу 250.000 повреди од сообраќајни незгоди, а стапката на смртност од сообраќајни несреќи е најголема во Европа.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-e42ZYfmNMk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber