Саем на животните

17 јануари, 20120
BESTPIX  Bihar Hosts One Of Asias Largest Cattle Fairs

Саемот на животните Sonpur Mel се одржува секоја година во Индија уште од античките времиња, кога луѓето од двата брега на реката Ганг тргувале со коњи и слонови. На овој саем трговците доаѓаат од далечни места, бидејќи 14-дневниот саем е најголемиот настан со животни од овој вид во Азија. До денес, тој е најголемиот саем на добиток во Азија и се одржува од петнаесет дена до еден месец. Погледнете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber