Сакате експрес развод?! И за тоа има решение! :)))

14 февруари, 20120
c5c

Британската правна компанија “quick-divorce” (брз развод), отворила канцелрија на Карибите, каде брачните двојки може да се разведат во рок од 24 часа.

Во соопштението од компанијата се наведува дека постои голем интерес за нивните услуги, бидејќи во Велика Британија, бракоразводните просеци може да траат и повеќе од пет месеци.

Со аранжманот кој чини 4500 евра покриени се трошоците за повратна карта до Доминиканската Република, хотелска соба, адвокат и судски трошоци.

Доволно е само едно лице да отпатува, додека другата страна може да даде полномошно на адвокатот.

„Зошто раздовната парница да трае со месеци и долго, да биде скапа за двојките“, запрашал основачот на компанијата Ејми Едвардс (26).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber