Салата од тестенини

29 декември, 20120
salata

Потребни состојки:

  • Пакување тестенини (спирали од макарони)
  • 100гр мајонез
  • 100гр павлака
  • сол
  • 100гр шунка
  • 100гр кашкавал
  • 50гр кисели краставици

Начин на подготовка:

Сварте ги тестенините, исцедете ги, а кога малку ќе се оладат премачкајте ги со мајонез, павлака, шунка, кашкавал и краставички сецкани на ленти. Се добро измешајте, и додадете зачин по желба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit