Се појави првиот трејлер за „Трето полувреме“!

19 јануари, 20120
Се појави првиот трејлер за „Трето полувреме“!

Трејлерот за најновиот филм на режисерот Дарко Митревски вчера беше објавен на итнернет. Во филмот се зборува за вистинита приказна од четириесетите години од минатиот век, а опфаќа љубовна приказна на еврејката Ребека која го избегнала холокаустот и депортацијата на 7200 македонски Евреи.

Во филмот играат Сашко Коцев, нашата позната манекенка Катарина Ивановска, Раде Шербеџија, Рихард Замел, Емил Рубен, Тони Михајловски и други. Сценариото исто така е на Дарко Митревски, а композитор е Кирил Џајковски.

httpv://www.youtube.com/watch?v=6NtSwkcN5dM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber