Се породла во завеан камион и детето го крстила Снежана

9 декември, 20120
kamion

Теодора Талпае, девојка од местото Александрово во близина на Зрењанин на патот кон болница се породила во завеан камион, откако не можеле да го преминат местото Честерег, кое било завеано од интензивното паѓање на снег.

Екипата на брзата помош пристигнала веднаш, па мајката ја породиле во завеаниот камион кој се наоѓал покрај патот. Мајката и бебето се во одлична состојба, а мајката решила на новороденчето да му даде име Снежана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit