Се продава музејот на автомобилската компанија СААБ!

21 јануари, 20120
saab

Откако банкротираше шведската компанија на автомобили СААБ, музејот посветен на овој автомобилски бренд се најде на продажба.
Лоциран во Тролхатан, родениот град на СААБ, во Шведска, музејот и околу 120 примероци на автомобили се најдоа на аукција, а може да се купат заедно или пак посебно.
Колекцијата во музејот е комплетна и го вклучува првиот модел Ursaab 92001, па се до Арео Х концептот од 2006 година.
Откако  обидите да се спаси компанијата од банкрот пропаднаа, многумина сопственици на СААБ возила организираа протести ширум светот да ја изразат својата подршка кон брендот, со надеж дека ќе се појави некој кој ќе го спаси во последен момент.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber