Се скинало јажето за банџи џампинг и девојка паднала во река полна со корокодили! :(((

9 јануари, 20120
237911-erin

Австралијанката Ерин Лонг Ворт едвај го преживеала падот во реката Замбези, откако и се скинало јажето за банџи џампинг, кое било прицврстено на 111 метри високиот мост, а при тоа нозете и останале заврзани.

Ерин паднала во реката со заврзани нозе и неможела да плива. Девојката морала да нурка за да ги ослободи нозете од јажето. Водата почнала да ја носи, но набрзо стигнале спасувачи, ја извадиле од реката и веднаш ја однеле во болница.

Скокот, банџи џампинг го организирала компанијата „Сафари Пар Екселенси“, која тврди дека јажето било ново и дека нивните скокови се сигурни.

Замбези е инаку четврта река по големина во Африка и природно живеалиште на голем број крокодили.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Thbru5lfY94

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber