Шармер и емотивец: Бен Афлек ги разгали срцата на голем број на жени :))))

14 мај, 20120
ben-affleck-12-8-10-kc

По повод Денот на мајките, холивудскиот шармер одлучи да ја пофали својата сопруга и да и се заблагодари за се што прави за семејството. Но, не и го честиташе само нејзе праникот…

Бен Афлек и Џенифер Гарнер, во брак се веќе седум години и имаат три деца. По повод Денот на мајките, глумецот одлучи да ја пофали својата сопруга на својот Фејсбук профил и објави видео во кое се заблагодарува на сите мајки кои ги познава околу себе:

– Честит Ден на мајките и нека им е среќен празникот. Сакам да го честитам празникот на својата мајка Крис и на мојата сопруга Џенифер, која е неверојатна мајка, изјави и истакна дека овој ден треба да се слави, бидејќи да се биде мајка е најтешката работа на цел светот.

Погледнете го шармерот!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi