Шест-годишно девојче го преживеало масакрот: Се преправала дека е мртва!

17 декември, 20120
devojce

Девојчето кое има само шест и пол години е единствената која ја преживеала смртната казна на Адам Ланза во училницата во која тој без милост ги убил сите 16 првачиња. Таа се спасила со тоа што се преправала дека е мртва.

„Мамо јас сум добро, но сите мои другарчиња се мртви“, било првото нешто што ова храбро шест годишно девојче го откако по масакрот во Конектикат излегла крвава од глава до пети.

Девојчето напаѓачот го опишлал како ‘многу лут чичко’. Од сите кои во тој момент биле во училницата, таа е единствената преживеана.

Храброто девојче интензивно разговара со психолози за полесно да ја помине траумата која ја доживеа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber