Што мажите забележуваат кај жените на првиот состанок?

14 јануари, 20120
Young beautiful couple having a dinner in a restaurant

Кога ќе ги прашате жените што прво забележуваат кај мажите, тие главно ќе ви одговорат дека тоа се очите, рацете, облеката, но и на фактот дали тој е уреден илжи духовит. Но дали знаете што прво забележуваат мажите кај понежниот пол? Ако сакате да го заинтригирате на првиот состанок, обратете внимание на клучните работи:

Облека за прв состанок: посилниот пол не обраќа многу внинамие на брендирана гардероба. Поважно им е да се атрактивни и да се потрудите да изгледате посебно. Така ќе му пратите порака дека ви значи, бидејќи сте се дотерале само за него.

Јадењето кое го порачувате во ресторанот: Опуштете се и порачајте го она што ви се допаѓа, не се преправајте дека живеете само на салати. Повеќе ќе го одушевите ако уживате во калоричните специјалитети, меѓутоа обрнете внимание да изберете јадење кое не се јаде со раце и јадење со кое се мали шансите да се извалкате.

Не претерувајте со парфемот: Мажите го сакаат мирисот на женски парфем, но само во умерени количини. Доколку им се допаѓа како мирисате, тие ќе ви го кажат тоа. Прснете само два до три пати од парфемот, така што само оние кои ќе ви се доближат може да го почуствуваат вашиот мирис.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber