Што се случува кога на деца ќе им дадете бела соба и илјадници налепници?

12 јануари, 20120
obliteration-08

Овие слики се од едно убаво интерактивно место наречено „Соба за уништување” создадена од Јакои Кусама во Галеријата на модерна уметност во Бризбејн. Се одржал дво неделен курс каде на децата им биле дадени илјадници налепници во боја. По завршувањето на истиот, тие биле поканети во трансформацијата на просторот. Навистина убава замисла!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber