Сику, преслаткo поларно мече

6 јануари, 20120
siku-the-cute-orphan-danish-polar-bear

Поларната мечка Сику беше родена пред само месец и половина, но мораше да биде сместена во скандинавскиот парк за животни во Данска, откако неговата мајка не успеа да даде доволно млеко. Слаткото малечко мече е слепо и глуво, но реагира инститктивно, правејќи слатки звуци додека си го пие млекцето.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tQmG-O7mnoQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber