Сите го сакаат Ноле! Војна меѓу тинејџерка и жена за маицата на Ноле! :)))

1 февруари, 20120
3421

Видеото кое се појави  на интернет во кое една жена ја зграпчува маицата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ пред рацете на една тинејџерка по крајот на финалниот меч на Австралија опен, го обиколи светот. Милиса Кук 14 годишната тинејџерка која е голем фан на српскиот тенисер, побарала да и се врати маицата бидејќи јасно се гледало дека била наменета за неа.

„Навивав во текот на целиот натпревар. Сигурна сум дека Новак тоа го забележа. Сакам само да ми ја врати жената маицата“, изјавила Мелиса за австралиските медиуми.

Набру се јави и другата страна, жената која ја зграпчи маицата, госпоѓата Ротшилд изјавила дека таму имало повеќе од 20 луѓе и се рабира дека 19 од нив ќе бидат разочарани кога ќе видат дека маицата не е во нивни раце.

httpv://www.youtube.com/watch?v=kWxPFstCm3U

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma