Сите нијанси на црвениот кармин

10 мај, 20120
1

Новите тенденции во областа на шминката за сезона пролет-лето 2012 продолжуваат пријатно да не изненадуваат. Добрата вест е дека црвениот кармин ќе биде присутен и овие топли месеци!  Дали тоа ќе биде класичната елегантна класика или пак мат и понежни нијанси на црвената боја, сеедно.

Еве и кои бои сезонава се најактуелни: црвено и портокалово, розово и црвено, чоколадно и црвено. Станува збор на комбинации од овие бои.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi