Сите нијанси на виолетовата боја на вашите нокти

5 април, 20120
1

Сезонава виолетовата боја е дел од групата на најмодерните бои во светот на маникирот. Почнувајќи од најсветлите до најтемните нијанси, оваа боја е навистина добар пролетен избор. Но секако не треба да се заборави и грижата за рацете со соодветни кремови и витамински масла, кои ќе ја направат кожата на рацете и стопалата мека и нежна. Сезонава е целосно во знакот на свежите весели бои, па ви дава слобода да експериментирате со боите кои на вас ви се допаѓаат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi